Inspecţia Silvică şi de Vânătoare Caraş-Severin | Servicii Publice Caraş-Severin

Inspecţia Silvică şi de Vânătoare Caraş-Severin

Inspecţia Silvică şi de Vânătoare Caraş-Severin pune în aplicare politica Guvernului în domeniul silvic.

 

RECONSTRUCŢIA ECOLOGICĂ

SCOATERI DIN FONDUL FORESTIER NAŢIONAL

SPRIJINIREA PROPRIETĂŢII FORESTIERE

ÎNFIINŢAREA STRUCTURILOR SILVICE PRIVATE

 

ADRESA SEDIU:

str. Ateneului, nr. 2,
Resita, cod poştal 320112

Tel.: 0255/218857
Fax: 0255/218857

Email: isvcs@yahoo.com
Web:
http://www.itrsvtm.ro

 

Program de lucru cu agenţii economici:
în fiecare zi de marţi,
între orele 8.30-15.30.

 

OCOALE SILVICE PRIVATE:

R.P.L. Ocolul Slivic Bania R.A.
Bania, nr. 126
Tel/fax: 0255/243697

Ocolul Silvic Băuţar
Tel/fax: 0255/521806

OCOALE SILVICE DE STAT:

Direcţia Silvică Reşiţa
Resita, str. Petru Maior, nr.69A
Telefon : 0255 21 65 33
Telefon : 0372 70 16 76
Fax : 0255 22 26 45
E-mail: office@resita.rosilva.ro

Web: www.dsresitacs.ro

Ocolul Silvic Paltinis
Paltinis, str. V. Cenchi, nr.3
Telefon : 0255 51 51 79
Telefon : 0372 70 14 22
Fax : 0255 51 10 48
E-mail: paltinis@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Otelu-Rosu
Otelu-Rosu, str. Al. I. Cuza, nr.2
Telefon : 0255 53 18 07
Telefon : 0372 70 14 29
Fax : 0255 53 18 07
E-mail : otelu.rosu@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Rusca Montana
Rusca Montana, str. Principala, nr.318
Telefon : 0255 53 60 57
Telefon : 0255 53 60 57
Fax : 0255 53 60 80
E-mail : rusca.montana@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Teregova
Teregova, str. Principala, nr.119
Telefon : 0255 26 02 99
Telefon : 0372 70 14 34
Fax : 0255 26 02 97
E-mail : teregova@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Mehadia
Mehadia, str. Prosec, nr.437
Telefon : 0255 26 02 99
Telefon : 0372 70 14 35
Fax : 0255 52 34 09
E-mail : mehadia@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Baile Herculane
Baile Herculane, str. Castanilor, nr.18
Telefon : 0255 56 05 18
Telefon : 0372 70 14 37
Fax : 0255 56 05 10
E-mail : baile.herculane@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Berzasca
Berzasca, nr.251
Telefon : 0255 54 56 09
Telefon : 0372 70 14 40
Fax : 0255 54 57 60
E-mail: berzasca@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Moldova Noua
Moldova Noua, str. N.Balcescu, nr.108A
Telefon : 0255 54 13 32
Telefon : 0372 70 14 43
Fax : 0255 54 04 93
E-mail: moldova.noua@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Sasca Montana
Sasca Montana, str. Principala, nr.22
Telefon : 0255 57 65 11
Telefon : 0372 70 31 73
Fax : 0255 57 65 12
E-mail: sascam@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Oravita
Oravita, str. Ferdinand, nr.8
Telefon : 0255 57 23 96
Telefon : 0372 70 14 45
Fax : 0255 57 23 96
E-mail: oravita@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Anina
Anina, str. Victoriei, nr.8
Telefon : 0255 24 15 08
Telefon : 0372 70 14 48
Fax : 0255 24 15 09
E-mail: anina@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Bozovici
Bozovici, str. Stadionului, nr.261C
Telefon : 0255 24 25 88
Telefon : 0372 70 14 61
Fax : 0255 24 21 09
E-mail: bozovici@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Nera
Nera, com. Prilipeti
Telefon : 0255 24 33 66
Telefon : 0372 70 14 62
Fax : 0255 24 42 44
E-mail: nera@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Valiug
Valiug, nr.185
Telefon : 0255 23 57 79
Telefon : 0372 70 14 69
Fax : 0255 23 57 25
E-mail: valiug@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Resita
Resita, str. Libertatii, nr.12
Telefon : 0255 21 61 13
Telefon : 0372 70 14 71
Fax : 0255 21 59 64
E-mail: resita@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Bocsa Montana
Bocsa Montana, str. Gh.Doja, nr.44
Telefon : 0255 55 50 93
Telefon : 0372 70 14 72
Fax : 0255 55 62 16
E-mail: bocsam@resita.rosilva.ro

Ocolul Silvic Bocsa Romana
Bocsa Romana, str. Republicii, nr.92
Telefon : 0255 52 50 08
Telefon : 0372 70 14 73
Fax : 0255 52 50 08
E-mail: bocsar@resita.rosilva.ro

 

PARCURI NAŢIONALE:

Parcul National Semenic - Cheile Carasului
Resita, str. Ateneului, nr.2
Telefon : 0255 22 75 20
Telefon : 0372 70 14 95
Fax : 0255 22 22 00
E-mail: semenic@resita.rosilva.ro

Parcul National Cheile Nerei - Beusnita
Oravita, str. Mihai Eminescu, nr.13
Telefon : 0255 20 61 08
Telefon : 0372 70 15 18
Fax : 0255 20 61 08
E-mail: cheilenerei@resita.rosilva.ro

Parcul National Domogled - Valea Cernei
Baile Herculane, str. Trandafirilor, nr.48
Telefon : 0255 56 05 82
Telefon : 0372 70 14 85
Fax : 0255 56 05 82
E-mail: domogled@resita.rosilva.ro

 

ACTE ŞI FORMULARE:

Documente cu regim special

Vremea

Spune-ţi părerea

Cum vi se pare portalul nostru?:

Cine e online

În acest moment sunt 0 utilizatori şi 0 vizitatori online.

Proiect cofinanţat din Fondul Social European. Programul Operaţional Dezvoltarea Capacităţii Administrative 2007-2013. Axa prioritară: 2. Îmbunătăţirea calităţii şi eficienţei furnizării serviciilor publice, cu accentul pus pe procesul de descentralizare, DMI: 2.2, Operaţiunea „Sprijinirea iniţiativelor de reducere a duratei de livrare a serviciilor publice”. Titlu proiect: Reţeaua de funcţionari cărăşeni - eficienţă şi calitate. Număr de referinţă: PO DCA/Cod SMIS 11132.